Jesteś tutaj:

Oświadczenie o dostępności

Drukuj

Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarzadzania Emisjami dokłada wszelkich starań, żeby strona www.kobize.pl była dostępna, dla wszystkich użytkowników, niezależnie od urządzeń, systemu operacyjnego, przeglądarki, rozdzielczości ekranu czy też czytnika ekranu. Dążymy do tego, by nasz serwis spełniał międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).

Wymóg spełnienia tych wytycznych w serwisach internetowych przez wszystkie instytucje publiczne w Polsce reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 ws. Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

Witryna jest zgodna ze specyfikacją HTML5.

Po serwisie można się poruszać za pomocą myszki oraz klawiatury. Klawisz "TAB" przesunie kursor do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące, m.in przez zmianę wielkości czcionki czy zmianę kontrastu.