Jesteś tutaj:

Obowiązek wypełnienia sprawozdań CBAM (przypomnienie) oraz składanie sprawozdań z opóźnieniem

Drukuj

Krajowy Ośrodek przypomina, że w dniu 30 kwietnia 2024 r., kończy się termin na złożenie sprawozdania CBAM za pierwszy kwartał 2024 roku, dotyczący emisji wbudowanych związanych z towarami objętymi CBAM zaimportowanymi na obszar celny UE. Dla ułatwienia wykonania tego obowiązku, można zapoznać się z zasadami składania sprawozdań w rejestrze przejściowym CBAM, zawartymi w filmie instruktażowym znajdującym się pod tym linkiem.

W przypadku nieprzekazania sprawozdania w terminie, istnieje możliwość jego złożenia z opóźnieniem. W tym celu, w rejestrze przejściowym CBAM, w części „Prośby/zapytania” należy utworzyć nowy wniosek o nadanie nr referencyjnego koniecznego do złożenia sprawozdania z opóźnieniem („Create Request”), następnie w polu „Organization” wybrać z listy rozwijalnej „NCA” oraz wypełnić pozostałe pola oznaczone czerwoną gwiazdką. Koniecznym jest również podanie powodu niezłożenia sprawozdania CBAM w terminie.

Jednocześnie informujemy, że nie składa się sprawozdania CBAM, jeśli w danym kwartale nie miało miejsca dopuszczenie do obrotu towaru CBAM.

ZGŁOŚ UWAGI DO ARTYKUŁU