Jesteś tutaj:

KOMUNIKAT KASHUE DOTYCZĄCY PRZEDSIĘBIORSTW, KTÓRE NIE ZNALAZŁY SIĘ W REJESTRZE

Drukuj

NULL

KASHUE informuje prowadzących instalacje, które złożyły roczne raporty za 2005 rok i są wymienione w Krajowym Planie Rozdziału Uprawnień na 2005-2007 rok, a nie znalazły się w Krajowym Rejestrze Uprawnień w dniu 5 lipca 2006 roku, że decyzja o tymczasowym odstąpieniu od umieszczenia w rejestrze tych instalacji została podjęta w trybie roboczym przez przedstawiciela Dyrekcji Środowiska Komisji Europejskiej.

Trwają rozmowy między Ministerstwem Środowiska, KASHUE a Komisją Europejską, których celem jest wyjaśnienie powodów nie umieszczenia tych instalacji w rejestrze. Informujemy, że jest to sytuacja tymczasowa i podejmujemy starania, aby w jak najkrótszym czasie instalacje te pojawiły się w rejestrze.

KASHUE przekazał do Komisji Europejskiej dane dotyczące 90 % zweryfikowanych emisji w dniu 20 czerwca br., natomiast w dniu 30 czerwca Komisja Europejska dysponowała oficjalnie przekazanymi informacjami dotyczącymi 530 instalacji, odpowiedzialnymi za 95 % emisji. KE wstrzymała umieszczenie w rejestrze kilkunastu z nich, do wyjaśnienia spraw związanych między innymi ze sprawami właścicielskimi.

ZGŁOŚ UWAGI DO ARTYKUŁU